خطرات احتمالی مصرف آموکسی سیلین در بارداری

در بخش قبل به ملاحظات مصرف آموکسی سیلین در بارداری و عوارض آن پرداختیم در این بخش به خطرات احتمالی مصرف آموکسی سیلین در بارداری میپردازیم تا پایان همراه ما باشید. اگر یک عفونت باکتریایی را درمان نکنید، ممکن است بیماری جدی شود و فقط آنتی بیوتیک ها می توانند عفونت را درمان کنند. آموکسی سیلین در صورت مصرف در هر مرحله از بارداری، دارویی کم خطر محسوب می شود. پزشک بسته به نوع عفونت شما و مدت زمان لازم برای درمان با آنتی بیوتیک آموکسی سیلین را تجویز میکند. مصرف بیش از حد آنتی بیوتیک حتی آنهایی که مصرفشان در بارداری ایمن است میتواند برای مادر باردار و جنین مضر باشد

عفونت های باکتریایی و بارداری

در دوران بارداری، بدن شما از جنین در برابر بسیاری از بیماری ها محافظت می کند. اینها شامل سرماخوردگی یا ناراحتی های مربوط به معده است. اما برخی از عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، می توانند از جفت عبور کرده و به جنین شما آسیب برسانند.

اگر عفونت از جفت عبور کند، می تواند جنین شما را بسیار بیمار کند. برخی از عفونت ها می توانند باعث نقص مادرزادی یا مشکلات تنفسی شوند و جنین را از رشد خوب بازدارند. در صورت عدم درمان، برخی از عفونت ها باعث سقط جنین یا مشکلات دیگری در بارداری می شوند. اگر فکر می کنید ممکن است عفونت داشته باشید، با پزشک خود صحبت کنید. با دکتر خود صحبت کنید. در صورت نیاز به مصرف آموکسی سیلین در دوران بارداری، با پزشک خود در ارتباط باشید. موارد زیر را حتماً بخاطر بسپارید:

• اطمینان حاصل کنید که سایر داروهای مصرفی (نسخه ای یا بدون نسخه) را به پزشک خود بگویید. این می تواند به پزشک کمک کند تا از نظر هرگونه تداخل دارویی خطرناک مراقب باشد.

• شما باید دارو را دقیقاً به همان روشی که تجویز شده و تا زمان تجویز نسخه مصرف کنید. متوقف کردن درمان زود هنگام ممکن است باعث مقاومت باکتریها شود.

• اگر بعد از اتمام دوره مصرف دارو احساس بهبودی ندارید با پزشک خود تماس بگیرید.

• اگر به آنتی بیوتیک های آموکسی سیلین، پنی سیلین یا سفالوسپورین مانند سفازولین، سفالور و سفالکسین حساسیت دارید، آموکسی سیلین این داروها را در بارداری مصرف نکنید.

خطرات احتمالی مصرف آموکسی سیلین | متخصص زنان اصفهان


| جهت بازدید از اینستاگرام دکتر فهیمه ثابت متخصص زنان اصفهان کلیک کنید |


بیشتر بدانید :

تولد نوزاد خانم بدیعی

تاثیر بارداری بر سلامت دندان

سلامت دندان و دهان در بارداری

جلوگیری از مشکلات دندانی در بارداری

مصرف آموکسی سیلین در بارداری