نحوه انجام ماساژ پرینه در بارداری

در نوشته قبل از سایت دکتر فهیمه ثابت به بررسی مزایای ماساژ پرینه پرداختیم در این بخش قصد داریم نحوه انجام ماساژ پرینه در بارداری را مورد بررسی قرار دهیم تا پایان همراه ما باشید. یادگیری ماساژ پرینه دشوار نیست. مامای شما یا سایر ارائه دهندگان خدمات درمانی می توانند به شما نشان دهند که چگونه. یا ممکن است بخواهید چند ماه قبل از اینکه کودک شما این روش را بیاموزد، به فیزیوتراپیست لگن مراجعه کنید. برخی از شرکت های بیمه این بازدید را پوشش خواهند داد. همچنین می توانید انجام این کار را به تنهایی و با رعایت این دستورالعمل های گام به گام (آینه ای را در این نزدیکی قرار دهید تا بتوانید کار خود را ببینید) یاد بگیرید:

1. (اختیاری) حمام یا دوش آب گرم بگیرید یا از کمپرس گرم بر روی پرینه خود برای افزایش خون رسانی و نرم شدن بافت ها استفاده کنید.

2. اطمینان حاصل کنید که ناخن های شما کوتاه شده و صاف شده اند.

3. دستان خود را بشویید.

4. در موقعیتی آرام در موقعیت نیمه خوابیده بنشینید. به بالش تکیه دهید، پاها را خم کنید و زانوها را باز کنید.

5. یک یا دو قطره روغن یا ژل را روی شست و پرینه خود قرار دهید.

نحوه انجام ماساژ پرینه در بارداری | متخصص زنان اصفهان

6. انگشتان شست خود را در حدود 1 تا 1½ اینچ (تا اولین انگشتان پا یا از آن عبور کنید) در داخل واژن خود قرار دهید. به سمت راست و به طرف راست همزمان فشار دهید. به آرامی و محکم به کشش ادامه دهید تا زمانی که احساس سوزش یا سوزن سوزن شدن جزئی کنید. (هرچند نباید درد داشته باشد.)


| جهت بازدید از اینستاگرام دکتر فهیمه ثابت متخصص زنان اصفهان کلیک کنید |


7. این موقعیت را برای یک یا دو دقیقه نگه دارید.

8. اکنون به آرامی قسمت پایینی واژن را به جلو و عقب ماساژ دهید، انگشتان شست خود را به کناره های واژن خود وصل کرده و بافت را به آرامی به جلو بکشید، همانطور که سر نوزاد در حین زایمان انجام می دهد. به صورت u و بالا ماساژ دهید (از ساعت 9 تا 3، اگر ساعت را تصور می کنید)، در حالی که به آرامی به سمت بیرون فشار می دهید. این کار را سه تا چهار دقیقه ادامه دهید.

9. در نهایت، بافتی را که بین انگشت شست و سبابه نگه داشته اید، به مدت یک دقیقه ماساژ دهید.

اگر همسرتان انجام میدهد: دستورالعمل های بالا را دنبال کنید، اما از انگشتان دست خود به جای انگشت شست خود برای ماساژ از یک طرف به طرف دیگر استفاده کنید و به آرامی به سمت پایین فشار دهید.

کارهایی که نباید انجام داد:

– بیش از اندازه انجامش بدهید. یک روش بسیار قوی می تواند باعث کبودی یا تورم شود.

– تحت فشار قرار دادن مجرای ادرار (باز شدن ادرار)، زیرا این می تواند منجر به تحریک یا عفونت شود.

-در صورت داشتن هر نوع عفونت واژن، مانند عفونت قارچی، عفونت ادراری یا تبخال تناسلی، ماساژ پرینه انجام دهید. ابتدا با پزشک متخصص زنان خود در مورد درمان صحبت کنید.


بیشتر بدانید :

مترونیدازول و شیردهی

دیابت بارداری چیست؟

فواید خوردن میوه در بارداری

ماساژ پرینه و مزایای آن