روش های درمان بیماری های عفونی

بیماری های عفونی منتقله، رفتارهای بالقوه مخربی هستند که افراد به طور ارادی، یا بدون اطلاع از پیامدهای نامطلوب احتمالی آنها، دچار آن می شوند. بسیاری از بیماری های جنسی و یا عفونت های مقاربتی، معمولاً از طریق تماس جنسی از یک شخص به فرد دیگر منتقل می شود. بیشتر آنها نسبتاً شایع هستند و بویژه در مراحل اولیه امکان درمان آنها توسط پزشک وجود دارد. برخی از بیماری های مقاربتی خوش خیم هستند، اما اگر فردی به دنبال معالجه و درمان چنین بیماری هایی نباشد، منجر به عوارض شدید شده و امکان دارد به سایر افراد نیز منتقل گردد.

در سراسر دنیا بیماری های عفونی منتقله مختلفی توسط پزشکان متخصص کشف شده است که برای برخی از آنها درمان و واکسن کشف شده و برای برخی دیگر فقط راه های پیشگیری معرفی شده و هیچ درمان قطعی هنوز وجود ندارد.

از مهمترین و شایع ترین بیماری های مقاربتی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

با گسترش علم و پیشرفت علوم پزشکی در سراسر دنیا، روش ها و راهکار های درمان بسیاری از بیماری های عفونی منتقله کشف شده است. در این مطلب سعی شده روش های درمان و چگونگی پیشگیری از آنها، مورد بررسی قرار گیرد.

متخصص زنان اصفهان | درمان بیماری عفونی زنان

راههای کنترل و پیشگیری از ایدز، زگیل تناسلی و تبخال تناسلی

برای پیشگیری از عفونت ایدز، متخصص زنان اصفهان راهکار های فراوانی را توصیه می کند برای مثال بهتر است که اگر شغل و یا رفتارتان باعث می شود شما در معرض خطر ابتلا به عفونت ایدز قرار بگیرید و یا اینکه با خون آلوده به این بیماری تماس پیدا کردید بهتر است بلافاصله با متخصص این کار تماس بگیرید. برای اینکه اگر ظرف چند ساعت پس تماس با این بیماری از درمان دارویی استفاده شود از مبتلا به ایدز و سایر بیماری های عفونی منتقله جلوگیری می شود.

واکسیناسیون زودهنگام در جلوگیری از انواع بیماری منتقله از راه رابطه جنسی بسیار مؤثر است.

در حال حاضر در کشور ما واکسن بسیاری از بیماری های عفونتی وجود دارد مانند:

  1. واکسن پاپیلومای انسانی (HPV)
  2. هپاتیت A
  3. هپاتیت B

یک روش ساده برای پیشگیری از بیماری های منتقله جنسی، این است که هنگام برقراری رابطه جنسی از کاندوم استفاده کنید. این روش ساده برای پیشگیری از ابتلا به چنین بیماری هایی بهترین راهکار است. توصیه می کنیم در وب سایت های پزشکی و سلامت بیشتر در این زمینه مطالعه نمایید و در این خصوص از مشاوره نیز بهره ببرید.

متخصص زنان اصفهان | درمان بیماری های عفونی در زنان

واکسن بیماری های مقاربتی زنان

واکسن ها می توانند به محافظت و درمان افراد در برابر بیماری های عفونی منتقله مانند HPV و هپاتیت B کمک کنند. افراد بیمار برای اینکه از وضعیت خود باخبر شوند می توانند با یک پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنند و در خصوص درمان بیماری از او کمک بگیرند.

اگر بیماری های عفونی منتقله در زنان به موقع توسط پزشک درمان نشود، عوارض و مشکلات شدیدی از جمله:

  • نازایی
  • ناهنجاری های مادرزادی نوزادان
  • مرگ و میر داخل رحمی
  • بارداری خارج از رحم
  • عفونت رحم و لوله های رحمی
  • سرطان های دستگاه تناسلی زنان
  • دردهای مزمن شکمی

اگر چنین بیماری هایی در مراحل اولیه تشخیص داده شوند، قابل درمان هستند.

واکسن پاپیلومای انسانی (HPV)، هپاتیت A و هپاتیت B؛ و همچنین برای پیشگیری از بیماری های عفونی منتقله روش ها و راهکارهای مفیدی در اختیار انسان ها قرار گرفته که با عمل به آنها می توان جلو ابتلا شدن به آنها را گرفت.

 

متخصص زنان اصفهان