تأثیر انسداد لوله های رحمی برباروری چیست؟

تأثیر انسداد لوله های رحمی برباروری : انسداد لوله های رحمی ممکن است بارداری را با مشکل روبرو کند. سیستم تولید مثل زنان از تخمدان ها، رحم و لوله های رحمی تشکیل شده است. هر مشکلی که بتواند روی هر یک از این سه قسمت اصلی دستگاه تولید مثلی تاثیر منفی بگذارد، می تواند بارداری زن را مختل کند.

لوله های رحمی مسدود شده یکی از دلایل عمده ناباروری است. اسپرم و تخمک برای لقاح در لوله رحمی قرار می گیرند. یک لوله مسدود شده می تواند از اتصال آنها جلوگیری کند.

اگر هر دو لوله کاملاً مسدود شده باشد، حاملگی بدون درمان غیرممکن است. اگر لوله های رحمی تا حدی مسدود شده باشد، زن ممکن است باردار شود. با این حال، خطر بارداری خارج رحمی افزایش می یابد. چون در این شرایط حرکت تخمک بارور شده از طریق انسداد رحم دشوارتر است. در این موارد، بسته به امکان پذیر بودن درمان ، پزشک ممکن است لقاح آزمایشگاهی (IVF) را توصیه کند.

اگر فقط یک لوله فالوپ مسدود شود، انسداد به احتمال زیاد تاثیری در باروری نخواهد داشت زیرا تخمک هنوز هم می تواند از طریق لوله فالوپ تحت تأثیر قرار نگیرد. داروهای باروری می توانند به فرد در افزایش تخمک گذاری در سمت باز کمک کنند.

متخصص زنان اصفهان | تأثیر انسداد لوله های رحمی برباروری

دکتر فهیمه ثابت

متخصص زنان اصفهان

جهت مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر فهیمه ثابت کلیک کنید.

جهت کسب اطلاعات تماس کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی:

چرا پارگی رحم رخ می دهد؟

عوارض مصرف الکل در بارداری چیست؟

آیا الکل در بارداری ، منجر به مشکلات روانی در کودک می شود؟

مصرف الکل در شیردهی چه خطراتی دارد؟

علل انسداد لوله ها رحمی