تشخیص و درمان عفونت های منتقل از راه جنسی | این عفونت ها، اصولا هنگام تماس های جنسی منتقل می شوند . بسیاری از افراد به علت خجالت کشیدن ممکن است با تأخیر به پزشک مراجعه کنند ولی باید بدانید که تشخیص سریع و زود هنگام می تواند از عوارض بیماری جلوگیری کند. با راستینه همراه باشید.

بیشتر بیماری های آمیزشی و عفونتهای STI با داروهای جدید ، به خوبی درمان می شوند. درمان سریع این عفونت ها ضروری است زیرا بعضی از آنها همانند عفونت با کلامیدیا باعث نازایی خواهد شد.

افرادی که از نظر جنسی فعالند باید به طور منظم از نظر این عفونت ها، آزمایش بدهند زیرا بسیاری از آنها در ابتدا علامتی ندارند . سفلیس که یک عفونت پیشرونده و گاهی کشنده است و معمولا اگر در مراحل اولیه تشخیص داده شود به خوبی درمان می شود. عفونت هایی مانند هرپس تناسلی یا زگیل های تناسلی معمولا عود می کنند.

بعضی از انواع ویروس زگیل تناسلی خطر سرطان گردن رحم را افزایش می دهند . زنان حامله مبتلا به این عفونت ها باید به طور کامل درمان شوند زیرا ممکن است این عفونت به جنین منتقل شود. عفونت HIV و ایدز و بعضی از اشکال هپاتیت نیز از طریق تماس جنسی منتقل می شوند.

تشخیص و درمان عفونت های منتقل از راه جنسی


دکتر فهمیه ثابت

متخصص زنان اصفهان

جهت کسب اطلاعات تماس به بخش تماس سایت مراجعه کنید.