واژینوپلاستی بعد از زایمان

جراحی واژینوپلاستی به چند روش انجام می شود به صورت جراحی و تهاجمی یا بدون جراحی و غیر تهاجمی ما میتوانیم بعد از گذشت چند مدت اززمان زایمان طبیعی و جمع شدن بافت ناحیه ای واژن که در اثر زایمان گشاد و شل شده به پزشک متخصص زنان مراجعه کنیم. تا دکتر تشخیص دهد که کدام نوع عمل برای بیمار مناسب است انجام دهد.

لازم به ذکر است که بدانید افرادی که بافت واژنشان خیلی آسیب دیده باشد باید عمل تهاجی داشته باشن چون عمل غیر تهاجمی کمکی به خوب شدن آن ها نمی کند . عمل غیر تهاجی (لیزر…) برای واژن های که آسیب کمتری دارن اثر بخش است.

علائم شل شدن واژن چیست ؟ 

علائم این عارضه پس از زایمان بسته به شرایط فرد متفاوت خواهد بود . اما اکثر افراد این علائم را دارند که عبارت است از:

  • افتادگی مثانه
  • بی اختیاری ادرار
  • کاهش حس جنسی
  • دفرمیت شدن ناحیه خارجی تناسلی

متخصص زنان اصفهان | جراحی واژینوپلاستی بعد از زایمان طبیعی

مزایای ترمیم واژن بعد از زایمان

جراحی واژینوپلاستی بعد از زایمان طبیعی یکی از راههای حل این مشکل میباشد. در زمان بارداری خانم ها در بدن خودت تغییراتی می بینند. که باعث ناراحتی روح و روانشان می شود. که این تغییرات هم در زایمان طبیعی و هم سزارین است . ولی در زایمان طبیعی بافت ناحیه ای واژن بیشتر آسیب می بیند.

بعد از آن در زمان زایمان طبیعی بخاطر بزرگتر بودن جسم جنین از کانال کوچک واژن فشار زیادی به بافت وارد می شود . و با عبور از ناحیه به دلیل خارج شدن جنین از این ناحیه بافت واژن دچار کشیدگی و آسیب می شود . این امر می تواند موجب پارگی های ریز روی مخاط واژن به ویژه در ناحیه قسمت داخلی لایه فاشیا ایجاد گردد.

بافت واژن از دو بخش داخلی و خارجی تشکیل شده است. بافت خارجی قابل دید ولی داخلی قابل دید نبوده که لایه فاشیا گفته می شود. در بعضی مواقع زمانی که مدت زمان زایمان کمی طولانی تر باشد. و پارگی های شدیدتری در ناحیه استحکامی ایجاد می گردد. مخصوصا اگر زمانی که فرد از لحاظ ژنتیک بافت واژن شلی داشته باشد. در این موارد پس از زایمان بافت واژن گشاد خواهد شد .

مزیت های جوانسازی واژن

هر یک از روشهای جوانسازی واژن و تنگ کردن واژن بعد از زایمان طبیعی به غیر از رفع مشکل مزایای منحصر بفردی دارد:

  1. ترمیم واژن اعتماد به نفس بانوان را پس از زایمان بالا می برد و باعث می شود از ظاهر فیزیکی خود اطمینان پیدا کنند.
  2. روابط جنسی بهتر می شود و کیفیت زندگی همچنان مانند قبل با دوام زیاد ادامه پیدا می کند.
  3. در صورتی که اختلالی در واژن خانم ها وجود داشته باشد ( از لحاظ هورمونی یا مشکلات فیزیکی و ظاهری) در حین این عمل های جراحی قابل رفع خواهد بود.
  4. جراحی های ترمیمی با اینکه جنبه اصلاحی و رفع آسیب های بافتی را دارند اما اثرات روحی روانی آنها بسیار مهم تر است.

 

تنگ کردن واژن