شناسایی عوامل ایجاد کننده خارش واژن

یکی از قسمت های حساس بدن برای خانم ها واژن است. خارش واژن یکی از بدترین خارش های بدن برای خانم ها است که ممکن است علل مختلفی داشته باشد. خارش واژن ممکن است به علت عفونت های مختلف به وجود آمده باشد. در صورتی می توانید خارش واژن را به خوبی درمان کنید که علت به وجود آمدن آن را به درستی تشخیص دهید.

خارش واژن را می توان در خانه و به وسیله ی روش های خانگی نیز درمان کرد. می توان برای درمان خارش واژن از سیر، روغن سیر، آلوئه ورا، آب ذغال اخته، سرکه سیب و … استفاده کرد.خارش واژن که بسیار اذیت کننده و ناراحت کننده می باشد حتما باید درمان شود تا پیشرفت نکند و به سبب آن به بیماری های دیگر دچار نشوید. درمان های خارش واژن می تواند میکروب های آن را از بین ببرد.

بیشتر بخوانید : خارش ناحیه تناسلی

خارش واژن

اکثر خانم ها در طول دوران زندگی خود حتما خارش واژن را تجربه کرده اند. درست است که خارش واژینال نگران کننده نیست اما باعث اذیت و آزار فرد می شود. به همین سبب خانم ها باید برای درمان آن به پزشک مراجعه کنند. عوامل زیادی باعث خارش می شود. این عوامل به صورت زیر معرفی می شوند.

  • عفونت های قارچی

یکی دیگر از عوامل خارش واژن عفونت های قارچی می باشد. این عفونت ها یکی از طبیعی ترین موارد برای واژن و خانم ها می باشد. علل به وجود آمدن این عفونت ها شامل حاملگی، ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن، عادات ماهیانه، رابطه ی جنسی و … می باشد. عفونت های قارچی مشکل دیگری مثل ترشحات غیر طبیعی را نیز به وجود می آورد.

متخصص زنان اصفهان | بررسی عفونت های قارچی و باکتریایی عامل خارش واژن

  • بیماری های آمیزشی

زمانی که زن و شوهر با یک دیگر رابطه ی جنسی برقرار می کنند ممکن است بیماری های را به هم منتقل کنند و باعث خارش واژن شود. زگیل تناسلی، سوزاک ، تبخال تناسلی و … از جمله بیماری های آمیزشی می باشد که باید در هنگام رابطه مراقب این بیماری ها بود.

  • انواع باکتری ها

باکتری های زیادی در واژن وجود دارد. این باکتری ها شامل باکتری های طبیعی و غیر مضر و باکتری های نامناسب می باشند. باکتری های نامناسب می تواند باعث خارش شود. زمانی که افراد خارش داشته باشند، واژن و ناحیه ی تناسلی متورم شده و دچار سوزش خواهد شد. این باکتری ها همچنین باعث بوی بدی در ناحیه ی واژن خواهد شد.

  • محرک شیمیایی

یکی دیگر از عوامل خارش واژینال ، انواع محرک های شیمیایی می باشند. صابون ها، نرم کننده ها، شامپو بدن ها، کاندوم، دستمال مرطوب و دستمال توالت که از انواع محرک های شیمیایی هستند ممکن است باعث خارش شوند.

  • یائسگی

زمانی که خانم ها نزدیک دوران یائسگی خود می شوند، تولید استروژن ها کاهش می یابد به همین سبب ممکن است با خارش در ناحیه تناسلی مواجه شوند. سال های اخر توانایی بارداری در خانم ها واژن آن ها خشک و نازک می شود.

 

متخصص زنان اصفهان | خارش واژن

درمان عفونت زنان

عفونت هایی که برای خانم ها در طول زندگی رخ می دهد باعث آزار آن ها می شود و باید درمان شود. برای درمان انواع عفونت ها باید موارد زیر را انجام داد.
عفونت های قارچی در خانم ها می تواند به وسیله ی قرص درمان شود. این قرص ها ضد قارچ می باشند و در رفع عفونت های قارچی و خارش موثر هستند.

علاوه بر قرص خانم ها می توانند از کرم ها و یا روغن های مخصوص استفاده کنند. این مواد به دو صورت استفاده می شود. می توان آن ها را به صورت خوراکی استفاده کرد و یا در داخل واژن تزریق کرد.

درمان عفونت خانم ها و خارش باید حتما توسط دارو هایی انجام شود که پزشک متخصص زنان  آن ها را تجویز کرده است. عفونت های واژن و خارش ممکن است دوباره برگردد به همین سبب باید حتما مراقبت های لازم را به عمل آورید.

برای درمان انواع عفونت های دستگاه تناسلی در زنان باید روش های مخصوص به خود را استفاده کرد تا درمان بهتر و سریع تری داشته باشید. برخی از این عفونت ها با دارو های خوراکی و برخی با دارو های موضعی حل می شوند.