سوالات کاربران و جراحی زیبایی واژن

در این بخش قصد داریم به سوالات شما پیرامون زیبایی واژن و جراحی های آن بپردازیم با ما همراه باشید :

عمل زیبایی واژن (لابیاپلاستی) چقدر طول می‌کشد؟

قبل از عمل، باید توسط پزشک متخصص  زنان اصفهان معاینه شوید. سپس پزشک نحوه جراحی را برای شما توضیح خواهد داد و به شما کمک می‌کند که بفهمید قبل از عمل، در حین جراحی و پس از آن، باید چه انتظاراتی داشته باشید. بیشتر عمل‌‌های لابیاپلاستی تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شوند. زمان عمل حدودا یک ساعت است و شما می‌توانید پس از کمی ‌استراحت به خانه بازگردید.

آیا لابیاپلاستی خطر دارد؟

لابیاپلاستی جزو جراحی‌‌های ایمن و بی خطر محسوب می‌شود. این عمل اگر توسط جراح متخصص زنان ، در کلینیک یا مطب معتبر انجام شود، کاملا بی خطر خواهد بود. به همین دلیل است که ما خانم دکتر فهیمه ثابت متخصص زنان اصفهان را توصیه میکنیم.

چه سنی برای انجام عمل زیبایی واژن(لابیاپلاستی) مناسب است؟

برای عمل باید رشد جسمی ‌فرد کامل شده باشد زیرا بلوغ جنسی با رشد لابیا‌ها همراه است. به همین دلیل به دختران زیر 20 سال توصیه می‌شود از انجام عمل لابیاپلاستی خودداری کنند. با توجه به اینکه رشد جسمی و جنسی در همه افراد یکسان نیست، عمدتا این عمل می‌تواند برای دختران بالای 20 سال انجام شود. در سنین بالای 55 سال، بدن در ترمیم خود و بهبود بخیه‌‌ها معمولا با مشکل مواجه می‌شود و به همین دلیل در این سن انجام عمل زیبایی واژن پیشنهاد نمی‌شود.

متخصص زنان اصفهان | زیبایی واژن و لابیاپلاستی .

آیا می‌توان عمل زیبایی لابیا را هنگام زایمان انجام داد؟

از آنجایی که هنگام زایمان، میزان خونریزی در قسمت واژن زیاد است درحالیکه لابیاپلاستی جزو جراحی‌‌های زیبایی محسوب می‌شود، انجام این عمل را باید به وقت دیگری موکول کرد. دو ماه پس از زایمان زمان مناسبی برای عمل زیبایی واژن محسوب می‌شود.

چند روز بعد از انجام عمل لابیاپلاستی می‌توان روابط جنسی را از سر گرفت؟

از سرگیری روابط جنسی بعد از عمل زیبایی واژن منوط به بهبود کامل بخیه‌‌ها می‌باشد. این بهبودی معمولا حدود 4 هفته طول می‌کشد. بنا به تشخیص پزشک و معاینات وی پس از عمل فرد می‌تواند بین 1 تا 2 ماه پس از عمل، روابط جنسی خود را از سر بگیرد.

آیا این عمل برای روشن سازی واژن هم مفید است؟

بستگی به نوع و میزان تیرگی واژن دارد. اگر تیرگی واژن در ناحیه لابیا ماژور باشد با استفاده از عمل زیبایی واژن نمی‌توان آن را اصلاح کرد. برای این کار از دیگر روش‌های روشن سازی مثل لیزرمونالیزاتاچ استفاده میشود. اما چنانچه لابیا ‌‌های مینور واژن دچار تیرگی باشند، عمل زیبایی واژن در رفع تیرگی موثر خواهد بود.

متخصص زنان اصفهان|  زیبایی واژن و لابیاپلاستی

چه کسانی نباید عمل لابیاپلاستی را انجام دهند؟

با توجه به این امر که جراحی لابیا پلاستی جزء عمل‌‌های زیبایی به شمار می‌رود ومراقبتهای بعد عمل لابیاپلاستی بسیار مهم میباشد، به غیر از برخی موارد خاص، منعی وجود ندارد. ولی در برخی شرایط عمل لابیاپلاستی را پیشنهاد نمی‌کنیم و بهتر است از انجام این عمل خودداری یا انجام آن به زمان دیگری موکول شود .

دوران بارداری زمان مناسبی جهت انجام جراحی لابیاپلاستی نیست. زیرا لابیاپلاستی تحت بی‌حسی عمومی ‌انجام می‌شود و ممکن است عوارضی را برای سلامت جنین همراه داشته باشد تغییرات هورمونی در دوران بارداری باعث می‌شوند تا لابیا‌ها بزرگ و متورم شوند چنین حالتی موقتی بوده و احتمالا بعد از زایمان برطرف خواهد شد. درصورتیکه تغییرات پس از زایمان باقی بمانند، دو ماه پس از زایمان، زمان مناسبی برای انجام جراحی‌‌های زیبایی واژن خواهد بود .

افرادی که زگیل یا تبخال تناسلی دارند: به این دسته از افراد شدیدا توصیه می‌شود از انجام هر گونه عمل زیبایی بر روی واژن خودداری کنند. این گونه عمل‌‌های جراحی یا لیزر مو‌های زائد روی آلت تناسلی می‌تواند موجب زیاد شدن زگیل یا تبخال در این ناحیه از بدن شود .

زنان بالای 55 سال: در سنین بالاتر قدرت بدن در بازسازی زخم‌‌ها و جوش خوردن جراحات پایین‌تر است. به دلیل خطرات احتمالی و به منظور پیشگیری از عفونت‌‌های بعدی عموما به این دسته از خانم‌ها توصیه می‌شود از انجام جراحی زیبایی لابیاپلاستی خودداری کنند.

افرادی که دارای عفونت و زخم‌‌های درون واژنی هستند: اگر جزو افرادی هستید که مبتلا به بیماری‌های عفونی دستگاه تناسلی و زخم درون واژنی هستید ابتدا به درمان زخم و بیماری‌های داخلی خود اقدام کنید سپس اقدام به جراحی زیبایی واژن کنید. طبیعتاً اولویت عمل زیبایی لابیاپلاستی به مراتب کمتر از درمان بیماری‌های عفونی است .

آیا با کوتاه کردن کامل لابیا‌ها میل جنسی از بین می‌رود؟

خیر. عصب‌های جنسی در لابیا‌های مینور قرار ندارند و عمدتا در قسمت کلیتوریس و نقطه جی در درون واژن قرار دارند، پس عمل زیبایی واژن باعث از بین رفتن آن‌ها نمی‌شود.

متخصص زنان اصفهان | جراحی واژینوپلاستی

آیا بعد از زایمان طبیعی، لابیا‌ها دوباره بزرگ می‌شوند؟

خیر لابیا‌ها رشد نمی‌کنند. حجم لابیا‌ها در بارداری به دلیل تغییرات هورمونی بزرگ می‌شوند. زمانی که برای شما در عمل لابیاپلاستی، لابیا‌ها را کوتاه و خوش فرم کنیم دیگر امکان رشد مجدد آن‌ها نیست. پس در این مورد نگران نباشید. از بین عمل‌های زیبایی، عمل‌های تنگ کردن واژن مثل پرینورافی یا واژینوپلاستی هستند که بعد از زایمان طبیعی امکان برگشت آن‌ها وجود دارد.

آیا لابیاپلاستی باعث تنگ شدن واژن هم می‌شود؟

اگر میزان گشادی واژن زیاد باشد نیاز به عمل‌های تنگ کردن واژن پیدا می‌کنید. اما اگر میزان گشادی واژن کم باشد بله می‌توان با عمل لابیاپلاستی تا حدودی تنگ کردن واژن را نیز انجام داد.ولی ام مراقبتهای بعد عمل لابیاپلاستی حتما باید به دقت انجام شود.

آیا دختران باکره هم می‌توانند لابیاپلاستی انجام دهند؟

بله. این عمل برای دختران باکره منعی ندارد. لابیاپلاستی عملی است که با لابیا ‌‌های واژن کار دارد در حالیکه پرده بکارت داخل دستگاه تناسلی قرار دارد. بنابراین در لابیاپلاستی هیچ آسیبی به پرده بکارت وارد نمی‌شود و این عمل برای دختران باکره منعی ندارد. .

آیا بیمه‌‌ها هزینه‌‌های لابیاپلاستی را پوشش می‌دهند؟

از آنجایی که لابیاپلاستی جزء عمل‌های زیبایی محسوب می‌شود، مشمول بیمه و بیمه‌‌های تکمیلی نمی‌شود. متاسفانه شرکت‌‌های بیمه به این مورد که عمل لابیاپلاستی به منظور درمانی یا زیبایی انجام شده است کاری ندارند و در هر صورت این عمل و دیگر عمل‌های زیبایی واژن را تحت پوشش قرار نمی‌دهند.