درمان عفونت زنان

عفونت هایی که برای خانم ها در طول زندگی رخ می دهد باعث آزار آن ها می شود و باید درمان شود. برای درمان انواع عفونت زنان باید موارد زیر را انجام داد. عفونت های قارچی در خانم ها می تواند به وسیله ی قرص درمان شود. این قرص ها ضد قارچ می باشند و در رفع عفونت های قارچی و خارش واژن موثر هستند.

علاوه بر قرص خانم ها می توانند از کرم ها و یا روغن های مخصوص استفاده کنند. این مواد به دو صورت استفاده می شود. می توان آن ها را به صورت خوراکی استفاده کرد و یا در داخل واژن تزریق کرد.

درمان عفونت خانم ها و خارش واژن باید حتما توسط دارو هایی انجام شود که پزشک متخصص زنان آن ها را تجویز کرده است. عفونت های واژن و خارش واژن ممکن است دوباره برگردد به همین سبب باید حتما مراقبت های لازم را به عمل آورید.

برای درمان انواع عفونت های واژن در زنان باید روش های مخصوص به خود را استفاده کرد تا درمان بهتر و سریع تری داشته باشید. برخی از این عفونت ها با دارو های خوراکی و برخی با دارو های موضعی حل می شوند.

متخصص زنان اصفهان |  عفونت زنان

ترشحات سبز رنگ واژن

واژن ممکن است ترشحاتی داشته باشد که رنگ آن بسیار مهم می باشد. اگر رنگ این ترشحات سبز باشد باید بدانید که شما دچار عفونت واژن شده اید. ترشحات سبز که از واژن خارج می شوند، طبیعی نیستند.

در صورت مشاهده این ترشحات رنگی نگران نشوید زیرا سبز بودن آن ها نشانه ی خطرناک نبودن آن ها است و به راحتی درمان می شوند. این ترشحات را می توان با خوردن آنتی بیوتیک ها درمان کرد. خارش واژن می تواند ناشی از ترشحات سبز رنگ واژن باشد. به همین سبب باید عفونت های به وجود آمده را درمان کرد تا به عفونت های وخیم تر منجر نشود.

این ترشحات به دلایل مختلفی ممکن است به وجود آید. به طور مثال عفونت هایی که از راه جنسی ممکن است فرد به آن دچار شود، یکی از علل به وجود آمدن ترشحات سبز رنگ می باشد.

اگر این ترشحات در دوران بارداری دیده شد حتما باید به پزشک متخصص زنان اصفهان مراجعه کنید تا علت آن را تشخیص دهد و اقدام به درمان آن کندو تا خطری برای مادر و فرزند به وجود نیاید. در واقع شاید این ترشحات در زمان های معمولی خطری نداشته باشد اما در دوران بارداری ممکن است خطر آفرین باشد و باید حتما به سرعت آن ها را درمان کرد.

برای درمان خارش واژن و بر طرف کردن این ترشحات باید علل به وجود آمدن آن شناسایی شود و شدن آن سنجیده شود. آنتی بیوتیک ها می تواند به صورت خوراکی و یا موضعی استفاده شود. دوز این دارو ها، میزان مصرف، نوع دارو و … از جمله مواردی هستن که حتما باید توسط پزشک متخصص زنان تجویز شود.

متخصص زنان اصفهان | ترشحات واژن

انواع عفونت‌های واژن

عفونت واژن اختلالی است که احتمالا تمام خانم ها در طول زندگی خود با آن مواجه می شوند. این عفونت ها ممکن است به دلایل مختلفی اعم از فعالیت های جنسی، تغییر در سطح هورمون ها، باکتری ها و … به وجود آیند. عفونت های واژن شامل سه مورد می باشند که باعث خارش واژن، سوزش واژن، انواع ترشحات آن شود. دانستن انواع این عفونت ها می تواند شما را در درمان آن ها کمک کند.

عفونت باکتریایی واژن

یکی از عفونت های واژن، عفونت باکتریایی واژن می باشد. این عفونت به دلیل باکتری هایی به وجود می آید که به داخل واژن ورود پیدا می کنند. خانم هایی که در سن باروری هستند بیشتر دچار این عفونت می شوند. از جمله نشانه های این عفونت باکتریایی واژن می توان به بوی بدن ترشحات مثل بوی ماهی، سوزش و خارش واژن، رنگ ترشحات سفید و خاکستری واژن اشاره کرد.

استفاده از آی یو دی در خانم ها برای پیشگیری از بارداری، دوش واژینال، استفاده نکردن از وسیله های جلوگیری از بارداری، رابطه ی جنسی خطرناک با چند نفر و … می تواند باعث به وجود آمدن عفونت های باکتریایی واژن شود.

عفونت قارچی واژن

یکی از عفونت های واژن که بسیار رایج است و بیشتر خانم ها دچار آن می شوند، عفونت قارچی واژن می باشد. قارچ کاندیدا ممکن است در ناحیه ی واژن به وجود آید و و مشکلی مثل خارش واژن را به وجود آورد. این عفونت می تواند وخیم و یا ضعیف باشد. علائم این عفونت می تواند شامل سوزش واژن، خارش واژن، درد در زمان رابطه ی جنسی، قرمزی و تورم واژن و … باشد.

عوامل زیادی می توانند باعث به وجود آمدن این عفونت قارچی شود. به طور مثال قاعدگی، بارداری، زیاد شدن سطح استروژن، خوردن غذای زیاد، داشتن دیابت، کمبود باکتری در واژن، مشکل در سیستم ایمنی بدن، مصرف آنتی بیوتیک و .. می توانند از جمله عوامل به وجود آمدن عفونت های قارچی و خارش واژن باشند.

متخصص زنان اصفهان | دلایل ترشحات رنگی و غیر طبیعی واژن

عفونت تریکوموناس

یکی از عفونت های واژن که با رابطه ی جنسی به وجود می آید، عفونت تریکوموناس است. این عفونت به وسیله ی انگل تریکوموناس به وجود می آید و باعث خارش واژن می شود. اگر در زمان رابطه ی جنسی فرد این انگل را داشته باشد می تواند آن را به همسر خود منتقل کند و خانم دچار عفونت واژن شود.

این انگل در زنان بسیار بیشتر از آقایان می باشد. این عفونت یکی از شایع ترین بیماری های مربوط به رابطه ی جنسی است.

این انگل بیشتر در ناحیه ی تناسلی تاثیر می گذارد. برای تشخیص این عفونت باید با علائم آن آشنایی داشته باشید تا در صورت مشاهده ی آن ها به درمان آن بپردازید. از جمله ی این علائم می توان به بوی بد واژن، خارش واژن، ترشحات سبز رنگ و زرد رنگ، درد در هنگام ادرار و … اشاره کرد.

خانم های باردار اگر دچار عفونت تریکوموناس واژن شوند باید حتما به پزشک مراجعه کنند. خانم های باردار دچار زایمان زود رس خواهند شد و همچنین کودکان و نوزادان آن ها وزن کمتری نیز خواهند داشت.