علائم عدم تخمک گذاری

اگر تخمک گذاری نکنید، نمی توانید باردار شوید. اگر تخمک گذاری نامنظم داشته باشید، ممکن است باردار شدن برای شما دشوارتر باشد. Oligovulation اصطلاح پزشکی تخمک گذاری نامنظم است. در ادامه با متخصص زنان اصفهان به بررسی علائم عدم تخمک گذاری خواهیم پرداخت.

برخی از علائم احتمالی اختلال در تخمک گذاری، عبارتند از:

چرخه های نامنظم قاعدگی

اگر عادت ماهانه شما غیرقابل پیش بینی باشد، ممکن است در تخمک گذاری مشکلی داشته باشید. اگر چرخه قاعدگی شما هر ماه چند روز تغییر کند یا تغییرات چندین روز طول بکشد، ممکن است در تخمک گذاری مشکلی داشته باشید.

| دکتر فهیمه ثابت متخصص زنان اصفهان |

علائم عدم تخمک گذاری | متخصص زنان اصفهان

چرخه بسیار کوتاه یا طولانی

یک دوره قاعدگی عادی طبیعی می تواند به اندازه 21 روز یا تا 35 روز طول بکشد. با این حال، اگر چرخه های شما معمولاً کوتاه یا طولانی تر از این باشد، ممکن است مشکل تخمک گذاری داشته باشید. همچنین حذف یک دوره از قاعدگی می تواند نشان دهنده اختلال در تخمک گذاری باشد.

| برای ورود به صفحه اینستاگرام دکتر فهیمه ثابت متخصص زنان اصفهان کلیک کنید |

عدم تغییر درجه حرارت پایه بدن

دمای پایه بدن شما پس از تخمک گذاری کمی افزایش می یابد. اگر چرخه های قاعدگی شما کامل باشند ولی افزایش دما را نداشته باشید، ممکن است تخمک گذاری نکنید. با این حال، درجه حرارت برخی از زنان حتی در تخمک گذاری نیز افزایش نمی یابند. علت آن هنوز مشخص نیست.

تصور نکنید اگر علائمی از یک مشکل احتمالی تخمک گذاری دارید، نمی توانید باردار شوید. حتی اگر پریود نمی شوید، باز هم ممکن است باردار باشید. بعید است اما غیر ممکن هم نیست. اگر نمی خواهید باردار شوید، باید از روش های پیشگیری از بارداری استفاده کنید. با پزشک خود در مورد شرایط خاص خود مشورت کنید.

چگونه پزشک زمان تخمک گذاری را تشخیص می دهد؟

اگر مشکوک به تخمک گذاری یا تخمک گذاری نامنظم هستید، به پزشک خود مراجعه کنید. ممکن است مشکل باروری داشته باشید و مهم این است که به زودی امور را بررسی کنید. برخی از دلایل ناباروری با گذشت زمان بدتر می شوند.


بیشتر بخوانید :

آمنیوسنتز یا آزمایش مایع آمنیوتیک و انواع آن

مزایای استفاده از آمنیوسنتز

ترشحات سینه و احتمال سرطان

خونریزی بین قاعدگی | علل و علائم

تفاوت پولیپ رحمی و فیبروئید