عمل هیسترکتومی توسط دکتر فهیمه ثابت متخصص زنان اصفهان

عمل هیسترکتومی خانم مردانی عزیز که با موفقیت انجام شد.
به دنبال میوم های بزرگ رحمی که باعث خونریزیهای غیرعادی میشد.

عمل هیسترکتومی توسط دکتر فهیمه ثابت متخصص زنان اصفهان


 

روش های مختلف جراحی برداشتن رحم

بسته به میزان تجربه جراح، دلیل انجام عمل برداشتن رحم و شرایط عمومی جسمانی بیمار، ممکن است پزشک روش های مختلفی برای برداشتن رحم استفاده کند. روش برداشتن رحم تا حد زیادی روی روند بهبودی و تکمیل دوران نقاهت بیمار تأثیر گذار است. به طور کلی دو روش برای جراحی برداشتن رحم یا هیسترکتومی وجود دارد: جراحی سنتی یا جراحی باز، و جراحی با استفاده از تکنیک های کمتر تهاجمی مانند لاپاروسکوپی.

هیسترکتومی با استفاده از جراحی باز

هیسترکتومی باز از طریق ایجاد شکاف روی شکم انجام می شود. تکنیک جراحی باز برای برداشتن رحم بسیار شایع است و بیش از نیمی از کل موارد بیماری های بیخطر از طریق جراحی باز هیسترکتومی درمان می شوند. برای انجام جراحی باز برداشتن رحم ، جراح یک شکاف پنج الی هفت اینچی در قاعده شکم ایجاد می کند و سپس رحم را از طریق این شکاف ها خارج می کند. پس از جراحی شکمی برداشتن رحم، فرد معمولاً دو الی سه روز در بیمارستان تحت نظر قرار می گیرد. پس از جراحی نیز ، جای اسکار یا زخم برای همیشه روی شکم بیمار باقی می ماند.

آیا جایگزینی برای عمل برداشتن رحم وجود دارد؟

بله. عمل برداشتن رحم یا هیسترکتومی تنها یکی از روش های درمان عارضه های رحمی است. هر چند در برخی موارد هیسترکتومی ممکن است بهترین درمان باشد. بسته به نوع عارضه ای که بیمار دچار آن است، ترجیح عمومی پزشکان این است که از روش های غیر تهاجمی برای درمان مشکلات رحم استفاده شود. امروزه مشکلاتی از قبیل افتادگی رحم، فیبروئید رحم ، پریودهای نامنظم و همچنین بیماری اندومتریوزیس با استفاده از روش های جایگزین درمان می شوند.


| جهت بازدید از اینستاگرام دکتر فهیمه ثابت متخصص زنان اصفهان کلیک کنید |


بیشتر بدانید :

مترونیدازول و بارداری

عمل جراحی توده ی دو طرفه ی تخمدان

خروج کیست بزرگ تخمدان توسط متخصص زنان اصفهان

عمل جراحی هیسترکتومی توسط متخصص زنان اصفهان