بهترین متخصص زنان اصفهان

متخصص زنان اصفهان | پزشکی زنان و یا Gynecology یکی از تخصص های پزشکی است که سعی بر مراقبت های بانوان در طول دوران زندگی خود دارند. برخی از متخصصان زنان تنها در یکی از تخصص ها مانند درمانی و یا زیبایی فعالیت دارند و برخی دیگر در تمام تخصص ها فعالیت دارند. یکی از دغدغه های بانوان در طول زندگی انتخاب بهترین متخصص زنان اصفهان می باشد تا در طول دوران زندگی، بارداری، زایمان و…. بتوانند به راحتی مشکل خود را بیان کرده و از بهترین خدمات بهره مند شوند، زیرا که متخصص زنان اصفهان آگاهی های لازم را نسبت به بیماری های زنان دارا است. ما در این مقاله به مشخصات، ویژگی ها و خدمات بهترین متخصص زنان اصفهان دکتر فهیمه ثابت می پردازیم.

متخصص زنان اصفهان | بیماری سوزاک و آمادگی های لازم برای مراجعه به پزشک .

 

متخصص زنان اصفهان

پزشک متخصص زنان ؛ پزشکی است که دارای تخصص لازم برای پیشگیری و درمان اختلالات بیماری های دستگاه تناسلی ، دوران بارداری و زایمان، قبل از بارداری و مشکلات مربوط به پستان و معاینه پستان می باشد. همچنین این پزشکان با کسب اطلاعات و تخصص می توانند در زمینه زیبایی های مربوط به بانوان نیز فعالیت داشته باشند.

همه ی ما در طول زندگی باید مراقب سلامتی خود باشیم و در صورت بروز هرگونه اختلال باید به پزشک مراجعه کرد. برخی از بیماری ها مختص بانوان بوده و فقط متخصص زنان اصفهان می تواند در این زمینه به آن ها کمک کرده و بیماری را بررسی و درمان کند. مشکلات و اختلالت مربوط به دوران قاعدگی، بارداری، زایمان و بیماری های ناحیه تناسلی از جمله اختلالات و مشکلاتی است که ممکن است بانوان با آن روبرو شوند. اغلب این بیماری ها مربوط به ناحیه تناسلی بانوان می باشد که متخصص زنان اصفهان باید آگاهی های لازم نسبت به این بیماری ها را داشته باشد تا بتواند به هنگام و به درستی بیماری را تشخیص دهد، تا از به خطر افتادن سلامت بیمار جلوگیری شود.

خدمات بهترین متخصص زنان اصفهان

ما قصد داریم تا شما را بیشتر با زمینه کاری و خدمات یک متخصص زنان آشنا کنیم. از جمله وظایف و کارهایی که یک متخصص زنان انجام می دهد عبارتند از:

 • دوران قاعدگی

بانوان ممکن است در دوران قاعدگی با دردرهای شدید مواجه شوند و یا ممکن است با اختلال و بر هم خوردگی نظم در این دوران روبرو شوند که ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. در این زمان متخصص زنان با معاینه و انجام آزمایشات لازم به تشخیص و بررسی علت های اختلال می پردازد.

متخصص زنان اصفهان | فوق تخصص آنکولوژی و سرطان زنان

 • سرطان زنان

از دیگر وظایف و خدمات پزشک زنان تشخیص و درمان سرطان های رحم،دهانه رحم و تخمدان است. متخصص زنان به تشخیص و درمان سرطان رحم، کیست های تخمدان، عفونت ناحیه تناسلی، پیچ خوردگی تخمدان و وجود دردهای شدید به هنگام نزدیکی می پردازد.

 • بارداری

از دیگر وظایف متخصص زنان اصفهان ، پرداختن به مسایل مربوط به بارداری بانوان است. متخصص زنان  با آگاهی و تخصص خود به کنترل سلامت مادر و جنین از ابتدای بارداری تا زمان تولد نوزاد می پردازد. همچنین با توجه به شرایط مادر و جنین، متخصص زنان بهترین تشخیص را در خصوص نحوه زایمان مادر می دهد که مشخص می کند زایمان طبیعی بهتر است و یا سزارین. اما کار متخصص زمان زایمان تمام نمی شود و حتی بعد از زایمان نیز سلامت مادر و کودک را بررسی می کند تا از بروز هرگونه عارضه جلوگیری کنند.

زایمان طبیعی

در زایمان طبیعی تولد نوزاد بدون نیاز به جراحی و بیهوشی انجام می گیرد. در این نوع زایمان مادر باید با فشار و انقباضاتی که در واژن به وجود می آید باعث خروج نوزاد از رحم شود. بسیاری از بانوان ممکن است به دلیل فشار و درد هنگام زایمان طبیعی تمایلی به این نوع زایمان نداشته باشند. اما بهتر است بدانید این نوع زایمان به دلیل عدم بیهوشی و عدم استفاده از جراحی، عوارض بسیار کمتری را بعد از زایمان دارد.

زایمان سزارین

در گذشته به دلیل وجود تنها روش زایمان طبیعی، در شرایط غیر طبیعی در بسیاری از زایمان ها سلامت مادر و جنین با خطر مواجه می شد. همانطور که گفته شد زایمان طبیعی به دلایل عدم جراحی و بیهوشی گزینه مناسبی برای سلامت مادر و جنین می باشد. اما در برخی از موارد به دلیل وضعیت و شرایط ممکن است پزشک زایمان سزارین را به جای زایمان طبیعی تجویز کند.

در برخی از موارد که مادر دچار زایمان زودرس شده، این شرایط بسیار اورژانسی می باشد. همانطور که گفته شد بعضی از شرایط پزشک را مجبور به انجام زایمان سزارین اورژانسی می کند که این شرایط عبارتند از:

 1. چرخیدن جنین
 2. چند قلو زایی
 3. پاره شدن کیسه آب
 4. جفت سر راهی

متخصص زنان اصفهان | بی اختیاری ادرار در بانوان

 

 • بی اختیاری ادرار

یکی از بیماری های زنان که شایع می باشد بی اختیاری ادرار است که ممکن است به دلیل زایمان های متعدد ایجاد شود. بهترین متخصص زنان می تواند با دانش و آگاهی خود از روش های مختلفی برای درمان این بیماری استفاده کند.

 • بیماری های دوران بلوغ

دوران بلوغ از حساس ترین دوران زندگی دختران است زیرا که با تغییرات هورمونی مواجه می شوند. از جمله مشکلاتی که ممکن است دختران در دوران بلوغ با آن روبرو شوند عبارت است از وجود دردهای شدید در دوران قاعدگی،بی نظمی و خونریزی های شدید،ترشحات غیر طبیعی در ناحیه تناسلی. دختران باید برای معاینه و انجام تست های سلامت به طور منظم به پزشک متخصص زنان مراجعه کنند.

 • دوران یائسگی

بانوان در سنین 45 تا 50 سالگی دچار یائسگی می شوند که ممکن است با چالش ها و عوارض مختلفی روبرو شوند. برای پیشگیری و کاهش این عوارض بهتر است به طور منظم به متخصص زنان مراجعه کرده و تحت آزمایش هایی مانند ماموگرافی و پاپ اسمیر، برای حفظ سلامت خود قرار بگیرند.

 

 • درمان آندومتریوز

آندومتریوز به ضایعاتی گفته می شود که بر روی تخمدان ها و دیواره لگن رشد می کنند و می توانند عوارضی مانند درد شدید و حتی ناباروری برای بیمار داشته باشد. بنابراین تشخیص و درمان به موقع آن توسط بهترین متخصص زنان اصفهان دارای اهمیت بالایی می باشد.

 

 • درمان زگیل تناسلی

زگیل تناسلی به ضایعات صورتی رنگ یا همرنگ پوست بر روی دهانه واژن یا ناحیه تناسلی زنان گفته می شود که به دلیلایل مختلفی ممکن است به وجود آیند. برخی از انواع این ویروس می توانند خطرناک باشند و حتی سبب بروز سرطان دهانه رحم در زنان نیز گردند. دکتر ساره حیدری با بهره گیری از دانش روز پزشکی قادر به درمان این بیماری هستند.

متخصص زنان اصفهان | آشنایی با انواع عفونت واژن

 • عفونت واژن

بانوان زیادی ممکن است در طول زندگی خود به عفونت واژن مبتلا شوند. این عفونت در خانم های باردار بیشتر شایع می باشد. برخی از دلایل رایج این بیماری باکتری، نوسان در هورمان ها و فعالیت جنسی می باشد. از علایم این بیماری نیز خارش،سوزش و ترشحات واژن می باشد.

مراجعه به بهترین متخصص زنان اصفهان

هر خانمی در طول زندگی خود با چالش های فراوانی نظیر بارداری و زایمان روبرو می شود. گاهی هم ممکن است بیماری هایی مانند عفونت واژن، تنبلی تخمدان و… آنها را درگیر کند به همین دلیل شناخت یک متخصص زنان حاذق و متبحر و مراجعه به او از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. اما نکته مهم در این میان نحوه شناخت و یافتن  متخصص زنان اصفهان می باشد و ممکن است سوالات زیر برای این افراد مطرح شود:

متخصص زنان خوب چه ویژگی هایی دارد؟ بهترین متخصص زنان کیست؟ علت مراجعه به متخصص زنان چیست؟ بهترین متخصص زنان اصفهان کیست؟ و… در ادامه با ما همراه باشید تا در این رابطه مطالبی را برای شما ارائه نماییم.

علت مراجعه به متخصص زنان  اصفهان چیست؟

خانم ها به دلیل شرایط فیزیولوژیکی بدن، سبک زندگی و بارداری ممکن است دچار بیماری های زنانه ای شوند که نیاز باشد برای درمان به متخصص زنان مراجعه کنند زیرا در صورت عدم درمان به موقع ممکن است مسائلی جدی نظیر سرطان زنان برای آنها ایجاد شود به همین دلیل نیاز است برخی بیماری های مزمن در صورت مشاهده علائم سریعا درمان شوند. متاسفانه در این میان افراد غیر متخصص بسیاری هم هستند که از این شرایط سو استفاده کرده و از طریق تبلیغات کاذب قصد در فریب اذهان عمومی دارند. این گروه از افراد به دلیل دانش پایین خود علاوه بر اینکه نمی توانند بیماری ها را درمان کنند حتی ممکن است به دلیل درمان اشتباه موجب تشدید یافتن بیماری نیز شوند.

متخصص زنان اصفهان | غربالگری تست پاپ اسمیر.

چرا انتخاب متخصص زنان خوب اهمیت دارد؟

یکی از مهمترین نکات که بانوان محترم و آگاه به ان توجه دارند ، انتخاب بهترین متخصص زنان  است.زیرا بر این موضوع واقف هستند که درمان مناسب و رسیدن به بهترین نتیجه درمانی بر پایه تشخیص صحیح قرار دارد. بهترین متخصص و جراح زنان ، به انواع روشهای جراحی زنان واقف بوده و آنها را با مهارت و ظرافت انجام می دهد.

خانمهایی که قصد بارداری دارند و یا مادران باردار، بدنبال بهترین متخصص زنان اصفهان هستند تا هم دوران بارداری را به خوبی و بدون مشکل پشت سر بگذارند و هم زایمانی آسوده در بیمارستانی با امکانات بالا را تجربه کنند.متخصص زنان خوب اصفهان ، علاوه بر تکیه بر دانش روز و مهارت و تخصص بالا ، با دلسوزی و تعهد به صحبتهای بیماربه خوبی توجه کرده و در تمامی مشکلات و درهمه مراحل پشتیبان و حامی بیماران خواهد بود.

متخصص زنان اصفهان چه اقداماتی انجام می دهد؟

فعالیت هایی که متخصص زنان اصفهان دکتر فهیمه ثابت انجام می دهد متنوع است و طیف گسترده ای را شامل می شود. از جمله مهم ترین این اقدامات از این قرار است:

 1. ارائه مشاوره های پزشکی در زمینه اقدامات لازم به منظور کاهش احتمال بروز بیماری ها و اختلالات زنانه
 2. بررسی و معاینات دقیق مراجعین به منظور ریشه یابی بروز اختلالات مختلف و تشخیص گذاری بر خللی که در روند طبیعی فعالیت های جسمی زنانه رخ داده است. مثلا علت یابی این مساله که چرا یک زن عادت ماهیانه اش نامنظم شده است و تشخیص علت اصلی.
 3. تشخیص بهترین روش درمان و تجویز راهکار ها یا ارائه نسخه های دارویی به منظور بهبود وضعیت زنان
 4. تمامی اقداماتی که انجام می شود مبتنی بر دانشی تخصصی و تجربه های درمانی است که می تواند تا حد زیادی در روند تشخیص و درمان موفقیت حاصل کند.

 

در ادامه به برخی دیگر از اقدامات متخصص زنان اصفهان می پردازیم :

متخصص زنان اصفهان | جراحی هیستروسکوپی کورتاژ و خروج پولیپ رحمی

 • هیستروسکوپی

یکی از روش های تشخیص بیماری درون رحم که برای مواردی مانند خونریزی غیر طبیعی واژن مورد استفاده قرار می گیرد روش هیستروسکوپی می باشد. در این روش یک لوله نازک که در انتهای آن دوربین کوچکی قرار گرفته شده است جهت بررسی کردن بیماری های دهانه رحم و داخل رحم به درون واژن وارد می کنند.

برای اینکه پزشک از این روش تشخیص بیماری استفاده کند باید بیمار را بیهوش نماید. شما اگر می خواهید از این روش تشخیص بیماری استفاده کنید باید بدانید که نیاز به بستری نخواهید داشت. این روش تشخیص بیماری یکی از روش های بسیار ساده می باشد که تنها هدف استفاده از آن تشخیص بیماری است.

سن مخصوصی برای مراجعه به متخصص زنان و زایمان وجود ندارد. لازم است دختران جوان را نیز از سنین پایین نسبت به عملکرد ناحیه ی تناسلی، رفتارهای پرخطر جنسی، بیماری های احتمالی مانند (قارچ، عفونت، عادت ماهانه و…) مطلع ساخت. این وظیفه به عهده ی متخصص زنان می باشد تا دختران را از سنین پایین نسبت به مباحث مذکور آگاه سازد.

 • بیماری های شایع در زنان

بیماری در بانوان دارای انواع مختلفی می باشد که هر کدام با علائم و نشانه هایی همراه هست. بیماری های شایع در خانم ها عبارتند از:

سرطان تخمدان

سرطان تخمدان یکی از بیماری های شایع در خانم ها می باشد که معمولا یک سرطان خاموش و بدون نشانه است و زمانی از خود علائم نشان می دهد که بیماری تا حد زیادی پیشرفت کرده است. به همین دلیل توصیه می شود تا بانوان، چکاپ ها ی سالانه خود را به طور مرتب انجام دهند.

بیماری های دستگاه تناسلی

بیماری هایی مانند التهاب لگن، زگیل تناسلی، عفونت و… از بیماری های دستگاه تناسلی در خانم ها می باشد.

سرطان پستان

سرطان پستان در خانم ها شیوع بیشتری از آقایان دارد. از علائم این بیماری می توان به ترشح از سینه، تغییرات ظاهری و پوستی، بزرگ شدن غدد لنفاوی زیربغل و وجود غده یا توده در پستان اشاره کرد.

فیبروم رحم

یکی از تومورهای لگنی شایع در میان بانوان، فیبروم رحم می باشد. فیبروم رحمی در سنین 25 تا 40 سال بیشتر دیده می وشد.فیبروم های رحمی انواع مختلفی دارند و درمان آن ها به نوع و شدت فیبروم بستگی دارد. این بیماری در افرادی که دارای اضافه وزن هستند بیشتر می باشد.

متخصص زنان اصفهان | عفونت زنان عارضه ای دردسر ساز

عفونت واژن

یکی از شایع ترین بیماری ها در بانوان عفونت واژن است.

 

بهترین متخصص زنان اصفهان به شما کمک می نماید تا با کسب اطلاعات لازم و انجام اقدامات مورد نیاز، دوران بارداری سالم و بدون خطری داشته باشید تا بتوانید سلامت جنین خود را تضمین کنید و زایمان موفقیت آمیزی داشته باشید. تمامی موارد عنوان شده، طبق تجویز متخصص زنان اصفهان و بعد از انجام معاینات لازم صورت می پذیرد.

 ویژگی متخصص زنان اصفهان

به طور کلی بهترین متخصص زنان دارای برخی از ویژگی ها می باشد که آن ها را بیان کرده و در ادامه به آن ها می پردازیم.

 1. دارای دانش و تخصص کافی در درمان بیماری ها می باشد.
 2. با صبر و حوصله بالا به معاینه و درمان بیماری ها می پردازد.
 3. درمان با کمترین عوارض را برای بیمار در نظر می گیرد.
 4. از تکنولوژی های روز دنیا برای درمان استفاده می نماید.
 5. تحصیلات، دانش، تخصص و تجربه کافی

یکی از مهمترین نکته در انتخاب متخصص زنان اصفهان تخصص و دانش او است. شما می توانید اطلاعات مربوط به تخصص، مدرک و سابقه حرفه ای را از پزشک بخواهید و یا در اینترنت جستجو کنید. داشتن تجربه نیز یکی از اساسی ترین معیار های انتخاب متخصص زنان اصفهان می باشد.

 • اخلاق حرفه ای پزشک

بهترین متخصص زنان اصفهان باید با دقت به مشکلات و صحبت های شما گوش دهد و همچنین با حس مسئولیت پذیری به سوالات شما پاسخ دهد. زمانی که متخصص به صحبت ها و مشکلات شما گوش دهد می تواند تصمیم بهتر و درست تری در رابطه با نحوه و روش درمان ارائه دهد.

متخصص زنان اصفهان | بیوپسی رحم  و دهانه رحم

 • جنسیت

جنسیت پزشک نیز در انتخاب پزشک شما دارای اهمیت است. باید دقت کنید که شما با یک متخصص خانم راحت تر هستید و یا یک متخصص آقا. زیرا احساس راحتی با پزشک باعث می شود تا شما مشکلات خود را راحت تر با او در میان گذاشته و از بیان مشکلات خود احساس خجالت و موذب بودن نداشته باشید. اگر پس از گذشت زمان احساس کردید که با پزشک خود راحت نیستید، حتما پزشک خود را تغییر دهید.

 • هدف از مراجعه به پزشک

شما باید با توجه به هدف خود از مراجعه به پزشک، بهترین پزشک را در آن زمینه انتخاب کنید. به طور مثال اگر هدف شما از مراجعه به پزشک خدمات زیبایی باشد باید توجه کنید که آن پزشک حتما در زمینه زیبایی مهارت کافی را داشته باشد.

 • اعتماد به پزشک

زمان مراجعه به متخصص زنان، شما از خصوصی ترین مشکلات و بیماری های خود با او سخن می گویید، پس در انتخاب پزشک خود حساسیت لازم را به خرج دهید تا یک پزشک مورد اعتماد و خوشنام را انتخاب کنید و بدون دغدغه بتوانید از مشکلات و بیماری های خود صحبت کنید.

 • محل و منطقه مطب متخصص زنان

یکی از دیگر از نکته های مهم فاصله ی مطب تا منزل بیمار می باشد. با توجه به شلوغی و ترافیک های سنگین در کلان شهر هایی مانند اصفهان ، این نکته که شما بتوانید در فاصله زمانی کوتاه و راحت به پزشکتان دسترسی داشته باشید از اهمیت بالایی برخوردار است. البته تنها ملاک انتخاب پزشک نباید محل مطب او باشد زیرا نکات بسیار مهم تری در انتخاب پزشک نیز وجود دارد.

شما می توانید با انتخاب بهترین متخصص زنان اصفهان ، پزشک خود را انتخاب کرده و از خدمات مورد نیاز بهره مند شوید.

متخصص زنان اصفهان دکتر فهیمه ثابت

 

خانم دکتر فهیمه ثابت متخصص زنان اصفهان

معرفی و رزومه خانم دکتر فهیمه ثابت متخصص زنان اصفهان

 • جراح و متخصص زنان زایمان
 • فلوشیپ فوق تخصصی آنکولوژی زنان
 • استادیار دانشگاه
 • عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان
 • عضو انجمن سرطان های زنان ایران.

خدمات متخصص زنان اصفهان :


جهت مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر فهیمه ثابت متخصص زنان اصفهان کلیک کنید.

روزهای کاری مطب:

یک شنبه، دو شنبه، سه شنبه از ساعت 14 الی 18

آدرس:

اصفهان، خیابان توحید جنوبی، ساختمان ژیوار، واحد ۲۰۴

تلفن:

فقط واتساپ 09925747005

طرف قرار داد با:

بیمارستان الزهرا
بیمارستان میلاد
بیمارستان سینا


دکتر فهیمه ثابت متخصص زنان اصفهان در کلینیک24