کاهش یافتن میل جنسی پس از جراحی لابیاپلاستی

با وجود اینکه امروزه جراحی‌‌های زیبایی واژن بسیار رایج شده است ولی ممکن است عده ای به دلیل عدم آگاهی کافی و مراقبتهای بعد لابیاپلاستی از این عمل نگرانی‌‌هایی داشته باشند.

بعضی از خانم‌ها فکر می‌کنند ممکن است لابیاپلاستی باعث کاهش میل جنسی آن‌‌ها بشود. این یک تصور غلط است زیرا تحریک جنسی در قسمت‌های دیگری صورت می‌گیرد. بخش اول در نقطه G است که درون واژن قرار دارد و موجب تحریک جنسی درون واژن می‌شود و بخش دوم در قسمت کلیتوریس است و باعث ارگاسم بیرونی می‌شود. در عمل لابیاپلاستی اندازه لابیا‌ها کوچک می‌شود و باعث می‌شود تا در هنگام برقراری رابطه جنسی، ناحیه کلیتوریس بیشتر لمس و تحریک شود.بنابراین مراقبتهای بعد لابیاپلاستی حتما باید به دقت انجام گردد.

بنابراین اگر جراحی توسط پزشک متخصص زنان مجرب انجام شود نه تن‌ها باعث کاهش میل جنسی نمی‌شود بلکه با زیبا شدن ظاهر واژن، اعتماد بنفس افراد در روابط جنسی بسیار بالاتر می‌رود و این مورد باعث بهبود روابط جنسی می‌شود. همین موضوع بهبود روابط جنسی یکی از اصلی ترین دلایل گرایش خانم‌ها به عمل‌‌های زیبایی واژن در سراسر دنیاست.

متخصص زنان اصفهان | لابیا پلاستی

روشهای انجام لابیاپلاستی

برای انجام عمل لابیاپلاستی می‌توان بنا به تشخیص پزشک متخصص زنان  از روش جراحی یا لیزر استفاده کرد. اگر نیاز به تغییرات زیادی باشد پزشک از روش جراحی استفاده می‌کند. در عمل با لیزر خونریزی یا کبودی بسیار کمتری ایجاد می‌شود چرا که لیزر همزمان با برش لابیا‌ها عروق خونی را می‌بندد و بعد از عمل اسکاری به جا نمی‌ماند.

در این جراحی طول لابیا‌ها کاهش پیدا می‌کند، هم چنین اگر لابیا ای کوتاه تر از دیگری یعنی نامتقارن باشد، لابیا ‌‌ها را هم اندازه هم می‌کنند. البته اغلب این عمل برای کوچک کردن هر دو لابیا انجام می‌شود.
روش‌های مختلفی برای انجام این عمل وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

۱- روش (Time):

در این روش لابیا ‌‌های داخلی توسط گیره مخصوص نگه داشته شده و یک برش طولی به بافت اضافی لابیا به طور مستقیم زده شده و برداشته می‌شود و سپس بخیه می‌گردد. این روش در حدود ۱ ساعت طول می‌کشد و زمانی استفاده می‌شود که لابیا‌ها بزرگتر از حد نرمال باشد. در این روش می‌توان قسمت‌‌های اضافی از کلاهک کلتورال را همان زمان برداشت.

متخصص زنان اصفهان | لابیاپلاستی روشWedge

۲- روشWedge :

بهترین روش در لابیاپلاستی می‌باشد زیرا مرز طبیعی لابیا واژن را حفظ می‌کند یعنی در طی جراحی یک برش V شکل در مرکز لابیا اضافی ایجاد می‌کنند، بخشی از لابیای مینور خارج شده و به چین‌‌های طبیعی لابیا پیوند زده می‌شود. در این شیوه مخاط طبیعی در پوست و لابیا حفظ می‌گردد.

۳- روش Deepithelializatiom :

در این روش قسمت مرکزی لابیا عمیق می‌شود و هیچ گونه صدمه‌ای به لابیا ‌‌های طبیعی لابیای مینور وارد نمی‌شود. جراح در این روش باید دقت زیادی داشته باشد تا طول قسمتی که برداشته می‌شود از طول کلیتورال (بخش پشتی لابیای مینور) بیشتر باشد.

۴- روش Seculped linear :

این روش با استفاده از لیزر و یا چاقوی مخصوص انجام می‌شود. برش‌‌هایی به برخی نواحی زده می‌شود و سپس بخیه می‌شود. بخیه‌‌ها نباید خیلی محکم زده شوند تا زخم و اسکار به حداقل برسد. اگر برش‌‌ها با لیزر زده شود خونریزی کمتری خواهد داشت.

۵- روش Z-Plasty :

در این روش بافت بیشتری برداشته می‌شود و این بافت به شکل Z می‌شود. این حالت ممکن است به شکل W هم ایجاد شود. این دو روش بیشتر زمانی استفاده می‌شود که بافت لابیا نسبتا بزرگ بوده و نیاز به برداشتن پوشش کلیتوریس و همچنین بافت پرینه که بین مقعد و ورودی واژن است، باشد.

متخصص زنان اصفهان | جراحی لابیاپلاستی

۶- عمل لابیاپلاستی با لیزر:

از طریق لیزر اشکالات لابیا برطرف می‌شود. این روش شبیه روش Deepithelializatiom Technique می‌باشد. از مزایای این روش اینست که بدون کمترین برش و خونریزی لابیاپلاستی انجام می‌شود. به دلیل عدم وجود زخم و بخیه در جراحی، بهبودی در فرد نیز به سرعت انجام می‌شود، و مراقبتهای بعد لابیاپلاستی بسیار راحتتر می باشد.

۷– لابیاپلاستی به روش سافتینگ:

این روش که در افرادی که دارای لابیا‌های کوچکتر از یک سانت هستند و خواستار تغییر شکل و رنگ هستند استفاده می‌شود نیاز به بیهوشی نداشته و با استفاده از دستگاه مخصوصی و از طریق لیزر، بافت اضافی برداشته می‌شود. این روش بدون ایجاد برش و بخیه زدن انجام می‌شود. لازم به ذکر است حتی هنگام لبیاپلا ستی با لیزر تبحر و مهارت بالای پزشک بسیار مؤثر است زیرا جراح باید بداند که چگونه به اعصاب و عروق خونی آسیبی وارد نکند و اسکاری پس از جراحی باقی نماند.

متخصص زنان اصفهان | کاندیدای مناسب جراحی لابیاپلاستی | متخصص زنان اصفهان

 مراقبتهای بعد لابیاپلاستی

عمل لبیاپلاستی از عمل‌‌های زیبایی سرپایی بشمار می‌رود و بهبودی بعد از آن نسبتا سریع صورت می‌گیرد. از آنجایی که این عمل جزو جراحی‌‌های سبک می‌باشد، اگر بعد از عمل مطابق توصیه‌‌های پزشک و مراقبتهای بعد لابیاپلاستی عمل کنید به سرعت بهبود می‌یابید.

-دوش گرفتن روز بعد از جراحی مانعی ندارد ولی از نشستن در وان باید پرهیز کنید.
-هفته اول بعد از جراحی ممکن است کمی ‌درد و تورم وجود داشته باشد که با استفاده از کمپرس یخ و مسکن‌‌های خوراکی مثل قرص‌‌های استامینوفن و بروفن کنترل می‌گردد.
– وجود یک تا دو درجه تب طبیعی است که با قرص‌های ضد تب مانند استامینوفن کنترل می‌شود. همچنین مصرف آنتی بیوتیک مطابق دستور پزشک برای جلوگیری از عفونت الزامی‌است.
– تا یک ماه از پوشیدن لباس‌های تنگ خودداری کنید زیرا مانع از بهبود جای زخم میگردد.
-رابطه جنسی پس از جراحی تا حدود دو ماه طبق تشخیص پزشک ممنوع است.
– از ورزش‌هایی مانند دوچرخه سواری، اسب سواری و سایر ورزش‌هایی که موجب فشار آمدن به ناحیه عمل می‌شوند تا خوب شدن کامل پرهیز کنید.
-تغذیه مناسب بعد از عمل باعث می‌شود تا جای بخیه‌‌ها با سرعت بیشتری خوب شود و از یبوست که باعث فشار و درد در آن ناحیه می‌شود جلوگیری شود. سبزیجات و مواد غدایی حاوی فیبر بهترین منابع غذایی هستند.

درد بعد از عمل

واژن به دلیل داشتن عصب‌‌های فراوان در لابیا ‌‌های واژن از حساس ترین نقاط بدن بشمار می‌رود. عمل لابیاپلاستی و سایر عمل‌‌های زیبایی واژن امروزه با بیهوشی و یا بی‌حسی کامل انجام می‌شود. به این ترتیب در طول عمل شما هیچگونه دردی نخواهید داشت. پس از جراحی، مانند هر عمل دیگری کمی ‌تورم و سوزش و درد بوجود می‌آید. که طبیعی است و فرد تا سه روز باید از کمپرس سرد استفاده کند.

همچنین پزشک پماد‌های موضعی، آنتی بیوتیک و مسکن برای جلوگیری از عفونت و درد تجویز می‌کند. که طبق دستور وی باید استفاده شود. بعد از عمل بیمار باید به حالت خوابیده باشد . تا کمترین فشار به ناحیه جراحی شده وارد شود. از راه رفتن زیاد یا دویدن و بلند کردن اشیا سنگین و انجام ورزش‌هایی که موجب فشار آمدن به ناحیه عمل می‌شوند. تا یک ماه بعد از عمل باید پرهیز شود. با رعایت توصیه‌‌های بعد از جراحی می‌توانید درد خاصی نداشته باشید.