کافئین در دوران شیردهی

آکادمی اطفال آمریکا (AAP) می گوید مصرف کافئین برای مادران شیرده بی خطر است اما از آنجایی که ممکن است مقدار کمی کافئین از شیر مادر منتقل شود، زنان بهتر است در طول دوران شیردهی مصرف کافئین را محدود کنند. کافئین در دوران شیردهی : مصرف بیش از 2 تا 3 فنجان قهوه در روز توسط مادران شیرده می تواند منجر به اختلال خواب در کودکان شود.

کافئین و خطر تشدید میگرن

بررسی ها نشان می دهد که نوشیدن بیش از حد نوشیدنی های کافئین دار ممکن است خطر بروز حملات میگرن را افزایش دهد. یک مطالعه جدید در مجله پزشکی آمریكا نشان می دهد كه نوشیدن سه وعده یا بیشتر نوشیدنی های كافئین دار در روز با شروع حمله میگرن یا روز بعد در افرادی كه میگرن اپیزودیك را تجربه می كنند، ارتباط دارد. میگرن سردردهای شدید، مکرر و دردناک است. قبل از میگرن گاهی علائم هشدار دهنده حسی ایجاد می شود. درد شدیدی که میگرن ایجاد می کند ممکن است ساعت ها یا حتی روزها ادامه داشته باشد. این بیماری می تواند برخی از اختلالات حسی را ایجاد کند و به دنبال آن یک سردرد شدید که اغلب در یک طرف سر ظاهر می شود، بروز می کند.

متخصص زنان اصفهان | کافئین در دوران شیردهی

میگرن افراد 15 تا 55 ساله را تحت تأثیر قرار می دهد. برخی از افراد قبل از شروع سردرد میگرنی یک علامت هشدار دهنده دریافت می کنند. بسیاری از مبتلایان به میگرن با تشخیص و توجه به علائم هشدار دهنده می توانند از حمله میگرن جلوگیری کنند.

دکتر فهیمه ثابت متخصص زنان اصفهان

جهت مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر فهیمه ثابت کلیک کنید.


بیشتر بخوانید :

عوارض مصرف الکل در بارداری چیست؟

مصرف الکل در شیردهی چه خطراتی دارد؟

تأثیر انسداد لوله های رحمی برباروری

خطر مصرف کافئین در بارداری